rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846

SŁUPKI PARKINGOWE

NA OBSZARACH MIEJSKICH

rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846
Slide One
zapory i slupki parkingowe
antyterrorystyczne
Slide One
donica_ławka_antyterrorystyczna
ARCHITEKTURA I MEBLE
ANTYTERRORYSTYCZNE
donica_ławka_antyterrorystyczna
zapora

ZAPORY DROGOWE
SZLABANY ANTYTERRORYSTYCZNE

zapora
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o
BRAMY ANTYTERRORYSTYCZNE
OGRODZENIA ANTYTARANOWE
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o

WYPOSAŻENIE PARKINGU

Mały czy duży, zewnętrzny czy zadaszony, jedno czy dwupoziomowy – każdy parking wymaga odpowiedniego wyposażenia. Szlaban, kolczatka, system parkingowy, system monitoringu – to bardzo ważne, lecz nie jedyne elementy sprawnie funkcjonującego parkingu. Nie mniej istotne jest stworzenie funkcjonalnego oznakowania poziomego i pionowego, zamontowanie progów zwalniających, luster, blokad postojowych czy stróżówek.

Oczywiście nie każdy parking wymaga zastosowania wszystkich wymienionych powyżej elementów wyposażenia. Wszystko zależy od specyfiki terenu oraz potrzeb użytkowników parkingu. Kompletując wyposażenie parkingu, należy zwrócić uwagę na jego jakość i profesjonalizm montażu.

Weźmy pod uwagę chociażby wykonanie oznakowania poziomego – zastosowanie odpowiedniej technologii bezpowietrznego podawania farby pozwoli na stworzenie idealnie równych krawędzi. Oznakowanie takie wykaże się trwałością, dzięki czemu nie będzie trzeba go odnawiać co kilka miesięcy. Sprawnie funkcjonujący parking powinien być dobrze zaprojektowany – starannie rozplanowane oznakowanie poziome i pionowe zwiększa bezpieczeństwo, poprawia płynność ruchu na parkingu i ułatwia korzystanie z niego.

Kolejnym elementem stanowiącym niezbędne wyposażenie wielu parkingów jest stróżówka, zwana także budką parkingową. Wykonana z lekkiej konstrukcji stalowej, pokryta warstwą elewacyjną z blachy niskotrapezowej lub płyty wielowarstwowej, do tego ocieplona wełną mineralną lub specjalnym wypełnieniem o właściwościach izolacyjnych zapewnia komfort pracy ochroniarzom lub kasjerom w przypadku parkingów bez automatycznego systemu sprzedaży biletów.

Blokady postojowe uniemożliwiają dostęp do indywidualnych miejsc parkingowych, a także zabezpieczają miejsca mogące stanowić potencjalne niebezpieczeństwo – wystające elementy itp. Ograniczniki różnią się kształtem, wielkością, kolorem i rodzajem zamknięcia. Wybierając blokady postojowe jako elementy wyposażenia parkingu, należy zwrócić uwagę na ich zabezpieczenie antykorozyjnie – ocynkowanie ogniowe zapewnia doskonałą ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych.

Parkingi, w których występują długie odcinki prostej jezdni, wymagają zastosowania progów zwalniających. Montuje się je w miejscach często uczęszczanych przez pieszych lub zapobiegawczo na całym obszarze parkingu. Wykonane z masy chemoutwardzalnej, są widoczne dzięki kontrastowej kolorystyce, a często także elementom odblaskowym.

Warto także wspomnieć o lustrach – montuje się je w miejscach ograniczonej widoczności, np. na wyjazdach z parkingu. Lustra z czerwono-białym obramowaniem posiadają certyfikaty i atesty, dzięki którym mogą być stosowane na drogach publicznych. Natomiast na terenie parkingu często montuje się lustra mniejsze – ułatwiają one bezpieczne manewrowanie i ograniczają ryzyko uszkodzenia auta lub stłuczki.

Sygnalizator świetlny SEMAFOR INOX LED

Sygnalizator świetlny SEMAFOR INOX LED zarządza wjazdem na prostych osiedlach mieszkaniowych, w firmach lub obiektach rządowych.
Sygnalizator dwukomorowy jest przeznaczony do montażu w ciągach komunikacyjnych, przejazdach, wyjazdach i wjazdach z garaży podziemnych czy na teren obiektów przemysłowych. Semafory wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej…

Czytaj więcej

Semafor czerwony zielony LED na słupku ze stali nierdzewnej INOX

Słupek kolumna ze stali nierdzewnej INOX ;średnica słupka 170mm wysokość 1500 mm; oświetlenie LED; średnica soczewki semafora 100mm Semafor dwustronny (opcja jednostronny)
Możliwość montażu domofonu lub interkomu, czytnika kart i akcesoriów kontroli dostępu (opcja)

Czytaj więcej

DETEKTORY I PĘTLE MAGNETYCZNE INDUKCYJNE NA PARKING

Detektor pętli magnetycznej umożliwia wykrycie pojazdu.
Pętle indukcyjne są wykorzystywane do zarządzania systemami parkingowymi – usprawniają wjazd i wyjazd na obiekt lub parking, a także zapewniają większe bezpieczeństwo.
Działanie pętli indukcyjnej(magnetycznej) polega na wykrywaniu obecności pojazdu przed i za szlabanem. Pętle magnetyczną umieszczamy w podłożu…

Czytaj więcej

Szlabany i zapory parkingowe BFT

Szlabany parkingowe BFT MOOVI, MICHELANGELO, GIOTTO, MAXIMA, MAXIMA ULTRA

Dostępne ramiona szlabanów od 3 do 8 m z różnym czasem otwierania.

W ofercie posiadamy oświetlenie ramienia, firanki pod ramię lub ramię łamane na parkingi podziemne.

Czytaj więcej

Szlabany parkingowe hydrauliczne TOUSEK

wytrzymała stalowa przekładnia w kąpieli olejowej dla pracy ciągłej (100% ED)
najwyższa prędkość otwierania
komfortowe odryglowanie awaryjne
inteligentna Plug&Play-centralka sterująca dla optymalnego komfortu obsługi

Czytaj więcej

Szlabany i blokady parkingowe NICE

Bariery i blokady parkingowe NICE to szlabany elektromechaniczne dostosowane do różnych długości wjazdu. Szlabany firmy NICE to idealne urządzania parkingowe na parking do Twoje firmy, na osiedle mieszkaniowe lub na obiekt rządowy.

Istnieje możliwość połączenia szlabanu NICE z systemem parkingowym lub kolczatką parkingową.

Czytaj więcej

Szlaban autostradowy o dużym natężaniu ruchu BFT MAXIMA ULTRA

Gama profesjonalnych szlabanów parkingowych elektromechanicznych BFT MAXIMA ULTRA zasilanych prądem zmiennym o napięciu 230 V z inwerterem przeznaczonych do bardzo intensywnej eksploatacji. Opracowane i zaprojektowane do eksploatacji w różnych warunkach, takich jak duże parkingi, bramki na autostradach o dużej przepustowości i natężeniu ruchu, instalacje przemysłowe.

Czytaj więcej

Szlaban hydrauliczny hybrydowy FAAC B680H

Blokady i zapory parkingowe hydrauliczne firmy FAAC
Szlaban parkingowy hydrauliczny hybrydowy FAAC B680H jest:
Niezawodny – szlaban parkingowy wykona ponad 2.000.000 pełnych cykli pracy w trybie ciągłym (częstotliwość 100%)…

Czytaj więcej

Szlaban parkingowy hydrauliczny FAAC 615

Blokada parkingowa hydrauliczna mimo niskiej ceny znakomicie sprawdza się na przejazdach gdzie liczba wykonywanych cykli nie przekracza 150 otwarć na godzinę, a w ujęciu dobowym 500 cykli. Możliwość zastosowania zaworu „anty-wandal” oraz prosty sposób odblokowywania szlabanu w przypadku braku napięcia lub awarii sprawiają, że ta propozycja staje się idealna do zamontowania na parkingach osiedlowych.

Czytaj więcej

Szlabany parkingowe +

W naszej ofercie znajdują się szlabany parkingowe automatyczne elektromechaniczne i hydrauliczne firm CAME, BENINCA, BFT, NICE, FAAC, FADINI, SOMFY. Blokady parkingowe stosowane są do obsługi wjazdów na parkingi, obiekty rządowe, wojskowe, tereny zamknięte zakładów przemysłowych itd. Szlabany parkingowe mogą współpracować z kolczatkami parkingowymi zwiększając bezpieczeństwo parkingu…

Czytaj więcej