rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846

SŁUPKI PARKINGOWE

NA OBSZARACH MIEJSKICH

rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846
Slide One
zapory i slupki parkingowe
antyterrorystyczne
Slide One
donica_ławka_antyterrorystyczna
ARCHITEKTURA I MEBLE
ANTYTERRORYSTYCZNE
donica_ławka_antyterrorystyczna
zapora

ZAPORY DROGOWE
SZLABANY ANTYTERRORYSTYCZNE

zapora
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o
BRAMY ANTYTERRORYSTYCZNE
OGRODZENIA ANTYTARANOWE
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o

KONTROLA DOSTĘPU I MONITORING

Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru nad wejściami do budynków to obecnie warunek konieczny praktycznie w każdym dużym biurowcu, zakładzie produkcyjnym, w siedzibach instytucji, szpitalach czy na lotniskach. Rolę tę spełniają systemy kontroli dostępu – sieć urządzeń i oprogramowania, która automatyzuje nadzór nad ruchem osób w budynkach i nie tylko.

System kontroli dostępu składa się z kilku elementów – może być ich mniej lub więcej w zależności od potrzeb danego podmiotu. Aby spełniał swoją rolę, musi składać się m.in. z bramek, czytników kart zbliżeniowych, elektronicznych zamków oraz programu, który steruje całym systemem.

Oprogramowanie systemu kontroli dostępu pozwala m.in. na wydzielenie różnych stref na danym obszarze. Każdemu pracownikowi czy innej osobie można przypisać uprawnienia do przebywania wyłącznie w określonych strefach i w konkretnych przedziałach czasowych. Co więcej, w razie potrzeby system pozwala nawet na wskazanie dokładnej lokalizacji konkretnego pracownika przebywającego w danej strefie. Pozwala to na szybką reakcję chociażby w przypadku nieuprawnionego przekroczenia czasu, w którym osoba ta może przebywać w konkretnej strefie.

Obok zapewnienia bezpieczeństwa najważniejszą korzyścią z zastosowania systemów kontroli dostępu jest zautomatyzowana organizacja pracy. System oznacza moment wejścia i wyjścia pracownika – pozwala to w prosty sposób wyliczyć np. wysokość wynagrodzenia.

Aby system kontroli dostępu przynosił firmie czy instytucji optymalne korzyści, powinien być dostosowany do bieżących potrzeb podmiotu. Dostępne są m.in. różne modele czytników kart zbliżeniowych. Niektóre czytniki otwierają przejście po zbliżeniu karty, inne wymagają wciśnięcia przycisku, a jeszcze inne uruchamiają mechanizm, gdy tylko uprawniona osoba posiadająca kartę zbliży się do anteny – to szczególnie praktyczne rozwiązanie np. w przejazdach dla motocykli. Dostępne są także systemy wymagające podania kodu.

Użytkownicy mają także szeroki wybór bramek – mechanicznych i automatycznych. Ich wysokość, rozmiar, sposób zabezpieczenia itp. należy dopasować do indywidualnych uwarunkowań danego budynku.

Wybierając system kontroli dostępu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim natężenie ruchu, sposób przekraczania bramek, czynniki ryzyka np. ataku terrorystycznego itp. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą – instalatorem, którym w późniejszym czasie będzie zajmował się także serwisowaniem naszego systemu.

Urządzenia kontroli dostępu i ruchu pieszych

Budynki i przestrzeń o dużym natężeniu staje się coraz bardziej wymagająca i dlatego urządzenia muszą być wysokiej jakości oraz nowoczesnym designie.
Od urządzeń kontroli dostępu wymaga się aby płynnie pokierować ruchem pieszych.
Urządzenia kontroli ruchu pieszych w naszej ofercie to furty i bramki wysokie, tripody,bramki sensoryczne,brmki obrotowe,brami rozsuwane lub uchylne,wygrodzenia, pltformy mobilne firmy CAME,RISE,FAAC,NICE

Czytaj więcej