ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI

„LPS” oznacza „Loss Prevention Standard”, a LPS 1175 jest jednym z wielu standardów LPS opracowanych przez LPCB (Loss Prevention Certification Board).

Sam standard LPS1175 koncentruje się na fizycznym bezpieczeństwie „elementów budynku odpornych na włamanie”, które obejmują atuty, obudowy bezpieczeństwa, bariery wolnostojące oraz wszelkie produkty należące do tych kategorii, takie jak drzwi , okiennice, ogrodzenia, a nawet klucze sejfy

 

LPS 1175 SR1 zapewnia gwarantowane opóźnienie wynoszące co najmniej 60 sekund przed atakami przy użyciu narzędzi, takich jak przecinaki do drutu i noże.

LPS 1175 SR2 zapewnia gwarantowane opóźnienie wynoszące co najmniej 180 sekund przed atakami przy użyciu narzędzi, takich jak przecinaki do śrub i piły do ​​metalu.

LPS 1175 SR3 zapewnia gwarantowane opóźnienie wynoszące co najmniej 300 sekund przed atakami przy użyciu narzędzi takich jak wiertła i łomy.

 
 

 

Ten przydatny schemat  pokazuje obszary ochrony aktywów, do których odnosi się standard LPS 1175, oraz środki, które obejmują wszystkie inne obszary ochrony aktywów.

Mówiąc wprost , bezpieczeństwo fizyczne dotyczy czterech głównych obszarów: Odstraszanie  intruzów, Wykrywanie i opóźnianie atakujących oraz Reagowanie na atak.

Aktualności