ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI

Ochrona antyterrorystyczna dworców kolejowych

Ochrona pieszych

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa staramy się aby stacje kolejowe były dostępne dla odwiedzających i jednocześnie aby zapewniały przyjazną atmosferę. Środki bezpieczeństwa obwodowego jak słupki antyterrorystyczne i kontroli dostępu nie mają na celu stworzenia „mentalności fortecy” ale mają chronić i umożliwiać łatwy i skuteczny przepływu pieszych na chronionym obszarze.

Przypadkowe skutki

Aby osoby znajdujące się na dworach i wokół nich muszą czuć się komfortowo a więc dworzec musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia aby złagodzić zagrożenie terroryzmem lub przypadkowym uderzeniem pojazdu w budynek lub pieszych.

Uwagi dotyczące wysokiego bezpieczeństwa

Środki przeciwdziałania terroryzmowi muszą uniemożliwiać wtargnięcie pojazdy na obszar chroniony lub przedostanie się poza obwód z ładunkiem wybuchowym. Niezbędne jest również utrzymanie przepływu odwiedzających i pracowników na terenie dworca i poza nim. Słupki antyterrorystyczne umożliwiają to, zapewniając ochronę obszaru z możliwością przepuszczania pieszych.

Modernizacja rozwiązań bezpieczeństwa

W przypadku niektórych nowych budów stacji kolejowych środki przeciwdziałania terroryzmowi zapisywane są w pozwoleniu na budowę nowej infrastruktury. Potrzeba zastosowania środków przeciwdziałania terroryzmowi obejmuje również modernizację obiektów pod kątem bezpieczeństwa. Kluczowi zarządcy dworców ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich klientów i personelu.

Aktualności