ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI
ANTYTERRORYSTYCZNE_SLUPKI

Ochrona antyterrorystyczna mostów – jak zapewnić pieszym bezpieczeństwo?
Mosty bywały już przedmiotem ataków terrorystycznych – przede wszystkim tzw. HVM, czyli najazdów rozpędzonym pojazdem. Piesi na chodnikach i rowerzyści na ścieżkach rowerowych są też narażeni na zupełnie przypadkowe sytuacje, takie jak uderzenie auta, którego kierowca zasnął za kierownicą. W celu zapewnienia ochrony antyterrorystycznej mostów producenci, m.in. firma Marshalls – zaprojektowali innowacyjne słupki do płytkiego montażu.

Słupki antyterrorystyczne do płytkiego montażu na mostach
Tradycyjne zapory antyterrorystyczne mogą wymagać nawet 120 cm wykopu. To rozwiązanie nie tylko kłopotliwe i czasochłonne, ale też nieekonomiczne, niezbyt przyjazne środowisku, a na mostach – w zasadzie niemożliwe do zastosowania.

Konstrukcja mostu nie daje bowiem pola do manewru – mamy do dyspozycji jedynie niewielką przestrzeń, w której można zamontować słupek antyterrorystyczny.
Firma Marshalls stworzyła słupek antyterrorystyczny o jednym z najpłytszych montaży. Doskonale sprawdza się on właśnie na mostach. Specjalny fundament wymaga zaledwie 5 cm przestrzeni na instalację. Do tego jest ona prosta i oparta o system modułowy. Jakie korzyści wynikają z takiego rozwiązania?
Przede wszystkim bollardy antyterrorystyczne do płytkiego montażu można zastosować do wielu schematów projektowych. Nie ma potrzeby znacznego przerabiania czy niszczenia gotowego podłoża. A co najistotniejsze – nie ma potrzeby zamykania mostu. Doświadczenie m.in. Warszawy niejednokrotnie pokazało, iż brak jednego czynnego mostu w dużym mieście może sparaliżować ruch w wielu dzielnicach jednocześnie.

Bezpieczeństwo słupków do płytkiego montażu
Wymagający zaledwie 50 mm głębokości wykopu, słupek RhinoGuard® Ultra Shallow 50 ™ w testach zderzeniowych zatrzymał atak 7,2-tonowego pojazdu rozpędzonego do 48 km na godzinę. Ten innowacyjny słupek antyterrorystyczny do zastosowania na moście przeszedł testy pomyślnie w dwóch różnych fundamentach zgodnie ze standardem IWA-14.1.
Słupki antyterrorystyczne do płytkiego montażu na moście są łatwe w instalacji, bezpieczne, a przy tym subtelne i atrakcyjne wizualnie. Z pewnością warto je zastosować zarówno w nowych, jak i już istniejących mostach.

Mosty bywały już przedmiotem ataków terrorystycznych – przede wszystkim tzw. HVM, czyli najazdów rozpędzonym pojazdem. Piesi na chodnikach i rowerzyści na ścieżkach rowerowych są też narażeni na zupełnie przypadkowe sytuacje, takie jak uderzenie auta, którego kierowca zasnął za kierownicą.

W celu zapewnienia ochrony antyterrorystycznej mostów producenci, m.in. firma Marshalls – zaprojektowali innowacyjne słupki do płytkiego montażu.

Słupki antyterrorystyczne do płytkiego montażu na mostach
Tradycyjne zapory antyterrorystyczne mogą wymagać nawet 120 cm wykopu. To rozwiązanie nie
tylko kłopotliwe i czasochłonne, ale też nieekonomiczne, niezbyt przyjazne środowisku, a na mostach
– w zasadzie niemożliwe do zastosowania. Konstrukcja mostu nie daje bowiem pola do manewru –
mamy do dyspozycji jedynie niewielką przestrzeń, w której można zamontować słupek
antyterrorystyczny.
Firma Marshalls stworzyła słupek antyterrorystyczny o jednym z najpłytszych montaży. Doskonale
sprawdza się on właśnie na mostach. Specjalny fundament wymaga zaledwie 5 cm przestrzeni na
instalację. Do tego jest ona prosta i oparta o system modułowy. Jakie korzyści wynikają z takiego
rozwiązania?
Przede wszystkim słupki antyterrorystyczne do płytkiego montażu można zastosować do wielu
schematów projektowych. Nie ma potrzeby znacznego przerabiania czy niszczenia gotowego
podłoża. A co najistotniejsze – nie ma potrzeby zamykania mostu. Doświadczenie m.in. Warszawy
niejednokrotnie pokazało, iż brak jednego czynnego mostu w dużym mieście może sparaliżować ruch
w wielu dzielnicach jednocześnie.

Bezpieczeństwo słupków do płytkiego montażu
Wymagający zaledwie 50 mm głębokości wykopu, słupek RhinoGuard® Ultra Shallow 50 ™ w testach
zderzeniowych zatrzymał atak 7,2-tonowego pojazdu rozpędzonego do 48 km na godzinę.

Ten  innowacyjny słupek antyterrorystyczny do zastosowania na moście przeszedł testy pomyślnie w  dwóch różnych fundamentach zgodnie ze standardem IWA-14.1.
Słupki antyterrorystyczne do płytkiego montażu na moście są łatwe w instalacji, bezpieczne, a przy tym subtelne i atrakcyjne wizualnie. Z pewnością warto je zastosować zarówno w nowych, jak i już istniejących mostach.

Aktualności