rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846

SŁUPKI PARKINGOWE

NA OBSZARACH MIEJSKICH

rhinoguard-7530-stainless-steel-protective-bollards-11846
Slide One
zapory i slupki parkingowe
antyterrorystyczne
Slide One
donica_ławka_antyterrorystyczna
ARCHITEKTURA I MEBLE
ANTYTERRORYSTYCZNE
donica_ławka_antyterrorystyczna
zapora

ZAPORY DROGOWE
SZLABANY ANTYTERRORYSTYCZNE

zapora
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o
BRAMY ANTYTERRORYSTYCZNE
OGRODZENIA ANTYTARANOWE
844-gggkkiide0d5e5f5f3c8180d1c750d99cf59892f22b97511a042192594a67716o

GŁĘBOKI FUNDAMENT

Słupki i blokady antyterrorystyczne – głęboki montaż

Lotniska, porty, stadiony, centra handlowe, centra sportowe i inne miejsca wysokiego ryzyka ataku terrorystycznego wymagają zastosowania ochrony w najwyższej klasie. Zarówno automatyczne, jak i stałe zapory antyterrorystyczne zabezpieczające takie obiekty montowane są w głębokim fundamencie – od 80 do 100 cm, a czasem nawet do 180 cm. Rozwiązanie to spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, wymaga jednak przeprowadzenia instalacji ściśle według wytycznych producenta.

Słupki antyterrorystyczne głęboki fundament

Słupki antyterrorystyczne głęboki fundament

Dokumentacja techniczna wybranego modelu zapór antyterrorystycznych do głębokiego montażu zawiera m.in. wymagania dotyczące głębokości osadzenia, rozstawu słupów, zbrojenia, klasy betonu itp. Instalacja musi być wykonana przez profesjonalną firmę, posiadającą doświadczenie w montażu blokad antyterrorystycznych. To właśnie od odpowiedniego umocowania słupka oraz struktury kotwiącej pachołek zależą właściwości przeciwtaranowe zapory.

Słupki antyterrorystyczne mogą być stałe, automatyczne, półautomatyczne, wyjmowane. Zgodność designu pozwala na wspólne stosowanie np. zapór stałych i automatycznych. Pierwsze stosuje się w celu stałego ograniczenia ruchu pojazdów, drugie np. na wjazdach. Wybrane modele mogą posiadać oświetlenie LED.

Ze względu na duże możliwości związane z solidną podstawą, słupki i blokady antyterrorystyczne do głębokiego montażu występują w różnych klasach ochrony. Dostępne są zarówno rozwiązania budżetowe, praktyczne w miejscach i obiektach o niższym ryzyku ataku, jak i zapory gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo. Należy zwrócić uwagę na klasę ochrony – wskazuje ona, jakiego rodzaju testy przeszło określone urządzenie.

Do wyboru mamy słupki i blokady antyterrorystyczne do głębokiego montażu z certyfikatem wydanym po teście zderzeniowym (wydanym przez agencję certyfikującą, np. DOS, DOD, ASTM czy BSI) oraz bez certyfikatu. W drugim przypadku bariery są zaprojektowane, przebadane i zatwierdzone przez uprawnionego inżyniera. Zamiast rzeczywistych crash-testów, wykonuje się symulacje komputerowe. Zwykle testom poddawany jest jeden rodzaj produktu, natomiast inne (np. takie same zapory o innej długości) tworzone są w oparciu o certyfikowany projekt.

Brak certyfikatu nie oznacza automatycznie, iż słupki czy blokady antyterrorystyczne zapewniają mniejszą ochronę niż te z certyfikatem. Warto jednak zwrócić na ten aspekt uwagę – szczególnie w przypadku obiektów, których kierownictwo wymaga zastosowania rozwiązań o udokumentowanej skuteczności.